השתלות שיניים ביום אחד

השתלות השיניים יצרו מהפכה בעולם רפואת השיניים, אך הבשורה החדשנית והמרתקת ביותר בתחום זה היא האפשרות לבצע השתלות שיניים ביום אחד. עד לא מזמן טיפולי השתלות שיניים היו טיפולים ארוכים שנמשכו מספר חודשים, אך כיום עקב התקדמות מהפכנית יכולים רופאי השיניים לבצע השתלת שיניים ביום אחד. מהלך זה נותן מענה למטופלים אשר מבקשים לסיים את הטיפול מהר ככל האפשר ומקטין את הסבל ואת אי הנוחות של כל מטופל עד למינימום.

מה ההבדל בין השיטה הקלסית לבין ההשתלה ביום אחד?

השתלות שיניים בשיטה הקלסית מתבצעת בשני שלבים, שלב ההשתלה ושלב החשיפה כאשר בין שלב לשלב נדרשת תקופת המתנה של בין שלושה לשישה חודשים כדי לוודא שהשתל נקלט היטב בעצם הלסת.

בשלב ההשתלה מבצע רופא השיניים חיתוך של רקמת החניכיים ומחדיר את השתל אל עצם הלסת באמצעות הברגה סיבובית. לאחר הטמעת השתל בעצם, תופר הרופא את החתך.

בשלב ההמתנה מתבצע בעצם הלסת תהליך הנקרא בשפה המקצועית אוסטאואינטגרציה, תהליך שבו השתל נקלט בעצם הלסת, עצם הלסת גדלה ומתעבה, הרקמות עוטפות את השתל, מטעימות אותו בתוכן ומייצבות אותו.

בשלב הבא , שלב החשיפה, חושף רופא השיניים את השתל באמצעות הסרת רקמות החניכיים באזור השתל וחיבור של כיפת ריפוי, כיפת מתכת המכסה את השתל ומגנה עליו.

לאחר כשבועיים החלמה ייקח רופא השיניים את המידות של מבנה השן ושל הכתר , בתחילה הוא מרכיב כתר זמני , אך כעבור תקופה קצרה מקבל המטופל את הכתר הקבוע ובכך הושלם הטיפול.

בהשתלות שיניים ביום אחד, בשיטה הנקראת העמסה מיידית, מבצע הרופא את כל התהליך ביום אחד. הוא עוקר את השן, לפעמים אפילו את כל השיניים, מחדיר את השתלים, מתקין מבנה וכתרים זמניים ללא תקופת המתנה לקליטת השתלים. כעבור תקופה קצרה מוחלפים הכתרים הזמניים בכתרים קבועים והטיפול הושלם.

אחוזי ההצלחה של ההשתלה ביום אחד קרובים מאוד לאחוזי ההצלחה של השתלות השיניים הקלסית ועומדים על כתשעים ושישה אחוזי הצלחה.

למי זה מתאים?

השתלות שיניים ביום אחד מתאימה למטופלים במצב בריאותי תקין, למטופלים בעלי כמות עצם מספקת, עצם איכותית ללא דלקות וזיהומים, למטופלים עם מצב חניכיים תקין ולבעלי מבנה פה ולסת תקין.

השתלות שיניים ביום אחד אינה מתאימה למטופלים הסובלים ממחלות כרוניות, ממחלת הסוכרת, למעשנים כבדים, למטופלים סובלים מחריקת שיניים או למטופלים עם בעיות בקרישת הדם .

השתלות שיניים ביום אחד – כל היתרונות

בהשתלות שיניים ביום אחד נדרשות הרבה פחות פגישות עם רופא השיניים לעומת שיטת ההשתלה הקלאסית ובכך נחסך זמן יקר ופעמים רבות גם מתח והתרגשות.

הקטנת הסיכויים לזיהומים. ככל שמספר הפעולות הכירורגיות שמבצע הרופא קטן יותר, כך המטופל חשוף לפחות זיהומים וסיבוכים.

שיקום פה קבוע ללא צורך בשלבי ביניים הכרוכים בתותבות נשלפות.

השתלות שיניים ביום אחד מפחיתה את תהליך ספיגת העצם אשר מתרחש לאחר עקירת שיניים. בשיטה הקלסית שבה ממתינים מספר חודשים בין שלב לשלב קיים חשש לספיגה של עצם הלסת ולאובדן נפח העצם. בשיטה החדשה, השתלים החדשים שומרים על עצם הלסת ומונעים את תהליך ספיגת העצם.

בשיטת העמסה המידית יכול המטופל לחזור מהר יותר לשגרה וליהנות מיתרונות אסתטיים מידיים.

השתלות שיניים ביום אחד בשיטת אול און פור

שיטת אול און 4 היא שיטה שהומצאה על ידי ד"ר פאולו מאלו מליסבון. זוהי שיטה שבה מחדיר הרופא ארבעה שתלים בזוויות שונות אל עצם הלסת ועליהם הוא מרכיב גשר קבוע בן עשר או שתיים עשרה שיניים.

בשיטה זו מגיע המטופל אל מרפאת השיניים כשפיו חסר שיניים ויוצא כעבור מספר שעות עם שיניים בפה. טכניקה זו מתאימה במיוחד למטופלים חסרי עצם לסת ומייתרת את הצורך בהשתלות עצם, מאחר והשתלים מוחדרים במקומות שבהם אין מחסור בעצם הלסת.

תהליך ההחלמה מהטיפול הוא קל ומהיר מאחר שבשיטה זו לא מבצע הרופא חיתוך רחב של הרקמות והרבה תפרים.

דברים שחשוב לדעת

השתלות שיניים ביום אחד, מתאפשרות הודות לשילוב טכנולוגיית שתלים חדישה. נתוני ההצלחה של השיטה מעודדים, אך עדיין קיימים מספר סיכונים.

הסיכונים העיקריים הם בעיות בקליטת השתל בעצם הלסת העלולות לגרום לכישלון ההשתלה, פגיעה באזורים אנטומיים הקרובים לאזור ההשתלה כמו הסינוס המקסילרי בלסת עליונה והעצב המנדיבולרי בלסת התחתונה, זיהום ונזק עצבי . יש לציין כי גרימת נזק עצבי נדירה מאוד, אך כאשר היא מתרחשת, המטופל לא חש תחושה בשפתיים, בלשון או בסנטר. ברוב הפעמים חוסר התחושה היא קצרת מועד וחולפת מאליה.

לסיכום: כדי לבצע בהצלחה השתלות שיניים ביום אחד על רופא השיניים להיות בעל ניסיון רב בתחום ההשתלות בכלל ובתחום של השתלות שיניים ביום אחד בפרט. חוסר מיומנות מצד הרופא עלול לגרום לדחיית השתל ולנסיגת חניכיים.

אל תיקחו סיכונים מיותרים, צרו עוד היום קשר עם ד"ר שמעון וייס רופא שיניים במעלות. ד"ר וייס ביצע בהצלחה אינספור השתלות שיניים, הוא ישמח לעזור גם לכם.

Comments are closed.

Call Now Button