השתלות שיניים

השתלות שינייםהשתלות שיניים – הפתרון לאובדן השיניים

סיבות רבות גורמות לנו לאבד שיניים במהלך השנים, המשותף לכולן הוא צניחה באיכות החיים. כאשר חסרות בפינו שיניים אנו חווים בעיות באכילה, הגיית דיבור לא ברורה ובעיות אסתטיות. הבשורה הטובה היא כי במאה העשרים ואחת יש פתרון לאובדן השיניים - השתלות שיניים. זהו פתרון נפוץ המתבצע כמעט על בסיס יום יומי. על אף הפשטות, חשוב לבחור רופא שיניים מיומן ומקצועי כדי לעבור את ההליך הרפואי בהצלחה וליהנות מפה מתפקד ומלא שיניים לתקופה ארוכה. ד"ר שמעון וייס הוא בעל מוניטין וותק רב של למעלה מעשרים שנה. אינספור אנשים מודים לד"ר וייס על איכות החיים, צרו קשר הצטרפו גם אתם אל משפחת הלקוחות המרוצים.

השתלות שיניים – על שלבי הטיפול6647347_s

השלב הראשון הוא הפעולה הכירורגית שבה מתבצעת החדרת השתל אל הלסת. השתל הוא דמוי בורג העשוי מטיטניום, מתכת אצילה אשר הגוף אינו מזהה אותה כגוף זר ואינו דוחה אותה. חשוב לבחור רופא שיניים מיומן כדי להימנע מהסכנות המלוות את החדרת השתל כמו פגיעה בעצב הלסת התחתונה וגרימת נזק למבנה הפנים.

השיטה השמרנית של השתלת שיניים מצדדת בהפסקה בין השלב הראשון לבין השלב השני. הפסקה זו נחוצה כדי לתת לשתל להיטמע בתוך הלסת. זהו תהליך הנקרא אוסיאואינטגרציה, תהליך שבו רקמת הלסת קולטת את השתל ומעגנת אותה בתוכו. החלמת המקום ותהליך האוסיאואינטגרציה נמשכים מספר חודשים.

השלב האחרון הוא בניית מבנה והנחת כתר על השתל. בסיום התהליך השן החדשה תיראה ותתפקד כשן טבעית.

כיום יש שיטות חדשות של השתלות שיניים המקצרות את משך התהליך, שיטת ההעמסה המיידית היא שיטה הדוגלת בהשלמת התהליך במשך יום אחד. גם בשיטת "אול און פור" יצא המטופל באותו יום ממרפאת הרופא כשפיו מלא שיניים. רופא מקצועי יוכל להמליץ לכל מטופל על שיטת ההשתלה המתאימה לו ביותר.

השתלות שיניים – כל היתרונות

השן המושתלת נראית טבעית ומתפקדת כשן טבעית. לאחר ההשתלה המטופל יוכל ללעוס כל דבר, גם אוכל מוצק וקשה, לחייך חיוך זוהר וכובש ואף אחד לא יחוש בהבדל. בניגוד לשיניים התותבות אשר עלולות לפעמים להציק ולגרום לגירויים, אחרי השתל שיניים לא יחווה המטופל אי נוחות.

השתלת שיניים מעניקות מראה אסתטי נפלא. השיניים המלאכותיות ייראו בדיוק כמו השיניים הטבעיות, שמירה על המראה האסתטי חשובה במיוחד במקרה של אובדן שיניים קדמיות.

אחוזי הסטטיסטיקה מלמדים כי השתלת שיניים מחזיקה מעמד לפחות עשר שנים, ויש גם לא מעט מטופלים אשר נהנים משיניים מלאכותיות, חזקות וטבעיות במשך חמש עשרה ואפילו עשרים שנים.

בהשתלת שיניים אין תופעות לוואי מסוכנות. תופעות הלוואי לאחר הטיפול דומות לתופעות הלוואי לאחר כל טיפול שיניים. בימים הראשונים תיתכן נפיחות קלה, דימומים וכאבים קלים. תופעות הלוואי חולפות לאחר מספר ימים וכדי להימנע מהכאבים יש ליטול תרופות משככות כאבים. במקרים קיצוניים יש לפנות לרופא השיניים.

Comments are closed.

Call Now Button