כתר חרסינה

22403185_sכתר חרסינה - תחליף לשן הטבעית

כתר חרסינה מהווה תחליף לשן הטבעית, הוא נראה כמותה ומתפקד כמוה. יש סוגים שונים של כתרי חרסינה, רק רופא בעל ניסיון רב בתחום ידע לבחור את הכתר המתאים ולבצע את הטיפול בהצלחה. מרפאת השינים של ד"ר שמעון וייס הוקמה בשנת 1992 ומאז היא צברה מוניטין רב בתחום ואינספור לקוחות מרוצים. צרו קשר עוד היום עם ד"ר וייס כדי שתוכלו ליהנות מכתר חרסינה איכותי , כתר שיחזיק מעמד במשך שנים רבות. צרו קשר, צוות המרפאה ממתין לכם, שמח לעזור.

כתר חרסינה – מידע על סוגי הכתרים השונים

כתרי חרסינה מאוחים למתכת עשויים ממתכת מצופה חרסינה. המתכת מהווה את הבסיס והחרסינה מעניקה את המראה האסתטי. יש סוגים שונים של מתכות המשמשות כבסיס, ככל שהמתכת אצילה ונקייה יותר, כך מחיר הכתר יהיה גבוה יותר.

כתר חרסינה עם מתכת אצילה הם כתרי חרסינה שבסיס המתכת שלהם עשוי מסגסוגות של מתכות אציליות כמו פלטיניום, זהב ופלדיום. כרום, ניקל וקובלנט לא נחשבים למתכות אצילות.

ככל שהמתכת אצילה יותר, כך היא עמידה יותר בפני השחרה וחמצון. החיסרון היחיד הוא שצבע המתכת עלול להקרין צבע כחלחל אפור על החניכיים. כתרים העשויים ממתכות לא אצילות עלולים לספוח זיהומים ולגרום לדלקות חניכיים ולמחלות נוספות.

כתר חרסינה על בסיס גלוונו הוא הכתר הנפוץ ביותר והמדויק ביותר. זהו כתר בעל דפנות דקות המעניק מראה אסתטי מעולה הדומה ביותר למראה השן הטבעית. זהו כתר המאופיין ביציבות, הוא מחזיק מעמד למשך שנים רבות.

כתר הזקרוניה בנוי על בסיס זירקון אוקסיד. זהו חומר חזק ועמיד שאינו גורם גירוי לחניכיים. כתר זרקוניה מעניק מראה אסתטי מושלם, אין בו מתכת, ולכן הוא אינו מקרין צבע כחלחל על החניכיים. בשל מחירו היקר נוהגים להשתמש בכתר זרקוניה רק בשיניים הקדמיות.

כתר חרסינה מסוג אימפרס הוא כתר חרסינה בעל מרקם חצי שקוף המעניק לפה מראה טבעי, אך יש בו חיסרון, דפנות הכתר דקות מאוד והן עלולות להישבר.

כתר חרסינה – יתרונות וחסרונות

  • כתר חרסינה הוא פתרון מצוין לכל מי שסובל מאלרגיה למתכות. החרסינה מעניקה מראה אסתטי זוהר והיא אינה משנה את צבעה גם לאחר שנים רבות. החרסינה אינה מגרה את החניכיים, לא גורמת לדלקות ובקו החיבור שבין הכתר לחניכיים לא נוצר רקע אפור.
  • כתר החרסינה הוא הכתר הנפוץ ביותר. הוא חזק, הוא עמיד והוא משתלב מצוין עם השיניים הטבעיות אשר בפה.

כתר חרסינה - מי צריך את זה?

  • את הכתרים מרכיבים על שיניים שבורות, על שיניים בעלות גוון שונה או על שיניים מוכתמות ובעיקר על שיניים חלשות כמו למשל שיניים שעברו טיפול שורש. כתר החרסינה מגן על השן ומונע את שבירתה.
  • לאחר השתלת שיניים מרכיבים כתרים על השתל. הכתר מעניק לשן המושתלת מראה טבעי ותפקוד תקין.
  • הרכבת כתרים דורשת עבודה משולבת של רופא מקצועי וטכנאי שיניים מיומן. רק ידע, ניסיון ועבודה מקצועית הן של הרופא והן של טכנאי המעבדה יאפשרו הרכבת כתר מוצלחת. 

Comments are closed.

Call Now Button