רופא שיניים ביערה

רופא שיניים ביערה עונה על שאלות נפוצות

ד"ר שמעון וייס, רופא שיניים ביערה, הוא מומחה בתחום טיפולי שיניים אסתטיים והשתלות שיניים, פנינו אליו עם מספר שאלות נפוצות וקיבלנו ממנו תשובות.

על כל שאלה תשובה – באדיבות רופא שיניים ביערה

  • האם טיפולי הלבנת שיניים עלולים לפגוע בשן?

 תשובה: ממש לא. בעת הלבנת שיניים לא פוגעים בשן, לא מסירים ממנה חלקים או חומרים. תהליך ההלבנה נוצר עקב חומרים כימיים החודרים אל שכבת הדנטין שבשן. גם אם לעתים, ציפוי השן עלול להיפגע, זוהי פגיעה זמנית החולפת לאחר כשלושה שבועות שבהם הגוף משחזר בעצמו את ציפוי השן.

  • מהן תופעות הלוואי של הלבנת שיניים?

תשובה: אם מבצעים את תהליך ההלבנה אצל רופא מיומן ומקצועי אין תופעות לוואי. לעתים תחושו בימים הראשונים רגישות יתר בשן, אך תחושה זו תעבור לבד כעבור תקופה קצרה.

  • מהן השתלות שיניים, למי הן מיועדות ואיך הן מתבצעות?

 השתלות שיניים נועדו להעניק לפה שאיבד שן אחת או יותר שתלים שהם הדבר הדומה ביותר לשן טבעית. יש שיטות שונות להשתלת שיניים, אך המכנה המשותף לכולן הוא החדרת שתל אל עצם הלסת והרכבה של כתר מחרסינה על השתל. ההבדל בין השיטות, כך מסביר רופא שיניים ביערה, מתבטא בבחירת סוג השתל ובתקופת הטיפול. יש שטות שבהן יש צורך להמתין מספר חודשים עד אשר השתל נקלט בעצם הלסת ויש שיטות שבהן אפשר לבצע את התהליך כולו ביום אחד.

  • האם עישון מזיק לבריאות הפה וגורם להתכהות השן?

עישון הוא אחד הגורמים של התכהות השיניים ולבעיות בחניכיים. הניקוטין שבסיגריה פוגע בסיבי הקולגן ואחראי לירידה משמעותית בזרימת הדם, עובדה הגורמת לחניכיים להיות הרבה יותר רגישים לזיהומים ולמחלות חניכיים נוספות.

  • האם השתלת שיניים מתאימה לכל אחד?

לא. יש מטופלים שאינם מסוגלים לעבור טיפולי השתלת שיניים. מטופלים הסובלים מסוכרת בלתי מאוזנת, ממחלות כרוניות או מטופלים הנוטלים באופן קבוע תרופות מסוימות. במקרים רבים ישתף רופא השיניים את רופא המשפחה המטפל בחולה לפני תחילת הטיפול ויחד הם ימצאו דרך שתאפשר לו לעבור השתלת שיניים בהצלחה.

  • האם אפשר לבצע הלבנת שיניים במהלך ההיריון או בתקופת ההנקה?

לא מומלץ. אומנם אין מחקרים היכולים להעיד בבירור כי הלבנת שיניים פוגעת בעובר או בהנקה, אך כל רופא שיניים, גם רופא שיניים ביערה, ממליץ לחכות עד לאחר תום ההיריון ולאחר סיום ההנקה.

  • האם טיפולי השתלת שיניים כרוכים בכאב?

השתלת שיניים זהו הליך כירורגי שבו מבצעים חתך בלסת. כל טיפולי השתלת השיניים מתבצעים באמצעות הרדמה מקומית או מלאה.

הרדמה שבמהלכה לא יחוש המטופל כל כאב או אי נוחות. לאחר שהשפעת ההרדמה פגה, אפשר לקחת משככי כאבים שיקלו על הכאב ויעזרו לעבור את הימים הראשונים ללא כאבים.

Call Now Button