שתלים דנטליים: אילו סוגים קיימים ומהם סיכויי ההצלחה?

 

שתלים דנטליים מקנים פתרון אידיאלי למקרים של שיניים חסרות. הם מציעים – מראה טבעי ואסתטי, תחושה טבעית ותפקוד פה ברמה גבוהה ביותר.

רק בישראל לבדה קיימים בשוק מעל כ - 50 סוגים של שתלים דנטליים שונים. על כן בבואכם לטיפול השתלת שיניים חשוב שתדעו דבר או שניים בנושא על מנת שתוכלו לקחת חלק בהחלטה של רופא השיניים לגבי סוג השתל הנבחר עבורכם. ד״ר שמעון וייס, רופא שיניים בעל ניסיון רב בהתקנת שתלים דנטליים, מבצע בדיקה מקיפה ואבחון מקצועי, ובהתאם לנתונים, ייבחר את סוג השתל הטוב ביותר עבורכם.

מהו ההבדל בין סוגי השתלים השונים?

ישנם סוגים רבים של שתלים דנטליים כאשר ההבדל בין הסוגים השונים הוא בצורה, בעיצוב, בפני השטח של השתל ובחברה המייצרת. לאחר שרופא השיניים מבצע בדיקה מקיפה וסדרת צילומים, הוא מתאים למטופל את סוג השתל המתאים ביותר עבורו. באופן כללי ישנה עדיפות לבחור את השתל הרחב ביותר והארוך ביותר בהתאם לגודל העצם הקיימת באזור ההשתלה. שתלים בעלי עובי גדול יותר מותקנים לרוב באזורים של השיניים הטוחנות ואילו שתלים צרים מותקנים באזורים של השיניים הקדמיות. בחירה נכונה ומדויקת של הרופא מעלה באופן משמעותי את סיכויי קליטת השתל ואת הצלחת הטיפול כולו.

שתלי זירקוניה

שתלי זירקוניה הם שתלים חזקים ועמידים מאד. שתלים אלו עשויים מחומר הזירקוניה שהינו חומר דמוי יהלום ומכאן חוזקם הרב. שתלי זירקוניה מגיעים במגוון עוביים ואורכים כך שלכל מקרה ניתן להתאים את השתל בעל המידות המתאימות ביותר. הם בעלי צבע לבן ונטולי מתכת ולכן הם מאפשרים שבירה של אור בדיוק כמו בשן טבעית, עובדה זאת מקנה להם מראה אסתטי וטבעי ביותר. הם משתלבים בהרמוניה מושלמת בפה עד כדי כך שלא ניתן להבחין בעין בהבדל בין שתל זירקוניה לשן טבעית.

שתלי הרמת סינוס

שתלים חדשניים המאפשרים ביצוע של הרמת סינוס דרכם מבלי שצריך יהיה לפתוח את הסינוס בצורה רחבה מידי.  שתלים אלו בצורת בורג  ובעלי מבנה חלול ומערכת צינורות מובנית אשר הופכת אותם למתאימים ביותר במקרים בהם נדרשת הרמת סינוס.

 

שתלי בלייד

שתלים ארוכים וצרים בעלי צורה של להב המתאימים ביותר במקרים של עצם צרה במיוחד. השימוש בהם לא נפוץ במיוחד בשל מחירם הגבוהה והנטייה שלהם לאסוף שיירי מזון אשר מובילים להתפתחות של דלקות חניכיים וזיהומים.

שתלי דיסק

שתלים המשלבים בין שתלי בורג לשתלי בלייד. הם מקנים פתרון למטופלים אשר סובלים חוסר עצם ניכר.

שתלי מיני

שתלים קטנים מאד העשויים טיטניום. בשל גודלם המזערי, ניתן לבצע העמסה מידית מיד לאחר שמתבצעת העקירה של השן המוחלפת. שיטה אשר חוסכת זמן יקר וכאבים למטופל שהרי בטיפול אחד בלבד מבצעים גם את העקירה וגם את התקנת השתלים כך שלאחר הטיפול, האיחוי וההחלמה מהירים ביותר.

מהי העלות של שתלים דנטליים?

מחיר טיפול השתלת שיניים ושתלים דנטליים מושפע מסוג המרפאה – ציבורית או פרטית ומתחום התמחותו של רופא השיניים – רופא שיניים כללי או מומחה לכירורגית פה ולסת. כתוצאה מכך טווח המחירים של שתלים דנטליים הוא רחב מאד ותלוי במרפאה אליה אתם פונים ומהכשרתו וניסיונו של רופא השיניים.

לסיכום, חשוב לזכור שהשתל הדנטלי הטוב ביותר הוא השתל המתאים ביותר למקרה הפרטי שלכם – לסוג העצם ולמיקום ההשתלה בפה. ד״ר שמעון וייס ממליץ לבדוק ולוודא שאתם מקבלים שתל איכותי ועמיד לאורך שנים רבות, על פי מחקרים רבים שנעשו הסיכויים של שתל לשרוד כ-20 שנה בפה עומד על 82 אחוז, כאשר אחוזי ההצלחה של הטיפול כולו גבוהים מאד ועומדים על 95 אחוזי הצלחה.

 

Comments are closed.

Call Now Button