ציפוי שיניים – לחייך בפה מלא עם שיניים זוהרות!

אם אתם סובלים משיניים מוכתמות, צהובות, בעלות פגמים ומרווחים בין השיניים, ד"ר שמעון וייס יכול לעזור לכם להשיג חיוך הוליוודי, חיוך של מיליון דולר.

ציפוי שיניים הוא טיפול שבו מדביק רופא השיניים חומר לבן, מבריק וחלק על חזיתות השיניים במטרה לכסות על פגמים אסתטיים שונים בשיניים כמו שיניים שצבען השתנה, כתמים בשיניים, שיניים שבורות או סדוקות, רווחים בין השיניים, תיקון קל של מנח שיניים לא תקין ועוד.

ההתפתחות של חרסינות דנטאלית וחומרי הדבקה מתאימים מאפשרת לרופא השיניים ליצור ציפויי שיניים חזקים, עמידים, ברמה אסתטית גבוהה ולאפשר לכל אחד ליהנות מחיוך אסתטי, יפה וכובש לבבות.

 ציפוי שיניים – אבני דרך בהתפתחות הטיפול

בשנת 1982 המציא רופא שיניים בשם צ'ארלס פינקוס את ציפוי השיניים הראשון. הוא הצמיד חומר פלסטי על שיני שחקנים, אך אלו היו ציפויים זמניים בלבד בשל חומרי הדבקה לא עמידים.

בשנת 1959  ד"ר מיכאל בואונוקורה גילה את האפשרות לצרוב את פני השן כדי להעניק לציפוי אחיזה טובה יותר. גילוי זה פתחת פתח למחקרים שחקרו את אפשרויות הצמדת החרסינה לאמייל השן.

 בשנת 1982 בוצע מחקר שהראה שאפשר לצרוב חרסינה עם חומצה הידרו- פלואורית. הוכח כי החוזק של הקשר בין החרסינה לדבקים הרזיניים מאפשר אחיזה יציבה וקבועה של ציפוי החרסינה על פני השן.

כיום עם התפתחות חומרי ההדבקה וחומרי הקישור, ציפויי החרסינה מחזיקים שנות רבות. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי אחוזי ההצלחה של הטיפול מגיעים ל- 93.5%. אך חשוב לציין כי במשך החיים ייתכנו סדקים, שברים, שינויי צבע בעקבות מחלת העששת, נזק משחיקת שיניים או מנסיגת חניכיים ועוד.

למי  הטיפול מתאים?

  • למטופלים בעלי שיניים צהובות, אפורות או מוכתמות שהלבנת שיניים רגילה אינה יעילה עבורם. באמצעות ציפוי שיניים אפשר להעניק לכל שן את הגוון הרצוי.
  • למטופלים בעלי שיניים בצורה לא מושלמת מבחינת גודל או נפח.
  • למטופלים בעלי רווחים בין השיניים.
  • למטופלים הנדרשים לשיפור עמדה קל של שיניים שאינן נמצאות בקשת.
  • למטופלים עם שיניים שבורות, סדוקות או בעלות שחיקות קלות.
  • למטופלים הנדרשים לכיסוי פגמים שונים באמאייל השן.

מהם החומרים שבהם משתמשים לציפוי שיניים?

קיימים שני חומרים שמהם אפשר לעשות ציפוי שיניים, לכל סוג של חומר יש יתרונות וחסרונות.

ציפוי מחומר מרוכב, קומפוזיט -  ציפוי באמצעות קומפוזיט מתבצע במרפאת רופא השיניים. הרופא מדביק את החומר ומקשה אותו באמצעות אור.

 היתרון: הטיפול מתבצע בביקור אחד, אין צורך להסיר שכבה של השן והמחיר זול יותר משימוש בחרסינה.

החיסרון: עם הזמן החומר המרוכב נוטה לשנות את הגוון בשל הרגלי אכילה, מזון שאנו צורכים, עישון ועוד. גם התוצאות האסתטיות של הטיפול נמוכות יחסית לאורך זמן ומדי פעם יש צורך לרענן את הציפוי ולהחזיר לו מחדש את הברק.

ציפוי חרסינה -  כדי לבצע ציפוי חרסינה יש צורך בשיתוף פעולה בין טכנאי מעבדת שיניים לבין הרופא.

החיסרון: בעת ביצוע ציפוי השן יש צורך בהסרה, מינימאלית אומנם, של אמאייל השן והמחיר יקר יותר מאשר בציפוי קומפוזיט. שיטה זו דורשת תכנון מדויק ומיומנות גבוהה הן מצד רופא השיניים והן מצד טכנאי המעבדה. לאחר ביצוע ההדבקה אין אפשרות לבצע תיקונים ושינויים.

היתרון: ציפויי החרסינה מאפשר להגיע לרמה גבוהה של אסתטיות והוא עמיד לאורך זמן, וחשוב לציין שעל אף השחזת השן, הציפוי אינו מחליש את השן. ציפוי החרסינה אינו סופח צבעים ולא מתכסה בכתמים ומבטיח תוצאה אידיאלית לכל החיים.

בפועל יותר ויותר אנשים בוחרים בציפוי חרסינה מסוג למיינט, המעניק תוצאה של שיניים יפות, חזקות ובעלות מראה טבעי.

מידע קצר על  תהליך הטיפול

ציפוי שיניים הוא טיפול  הכולל שלושה שלבים

בשלב הראשון משחיז רופא השיניים, השחזה מינימלית של 0.5 מ"מ, את השן ומסיר שכבת שן דקה, לוקח מידות ומצפה את השן המושחזת בציפוי זמני.

השלב השני מתרחש במעבדת שיניים. טכנאי השיניים מכין חזיתות חרסינה דקות בעובי של 0.2 עד 0.5 מילימטר ומתאים את חזיתות החרסינה למטופל באופן אישי.

בשלב השלישי מצמיד הרופא את ציפוי החרסינה אל שיניי המטופל באמצעות הדבקה אל הצד החיצוני של השן. את השלב השלישי מבצע הרופא, בדרך כלל, ללא הרדמה מקומית.

הצלחת הטיפול תלויה באיכות של ציפוי החרסינה ובחומרי ההדבקה. חומר הדבקה איכותיים מקטינים את הסיכוי לשבר ומאפשרים העברה טובה של כוחות בין הציפוי לבין השן. חשוב להקפיד על חומר הדבקה אלסטי, חומר בעל התנגדות ללחצים,  סמיך ובעיקר חומר שאינו מזיק לרקמות.

לסיכום, ידע מקצועי, טכנולוגיה מתקדמת ושילוב של טכנאי מעבדת שיניים מומחה בתחום עושים את ההבדל בין תוצאה סבירה לבין תוצאה אסתטית מדהימה ומרהיבה.

ד"ר שמעון וייס וצוות המרפאה צברו ידע רב וניסיון ועוברים כל הזמן השתלמויות רפואיות במטרה לשדרג ולשפר את התוצאות.

אנו מזמינים אתכם לעבור טיפולי ציפוי חרסינה וליהנות מכל היתרונות שלנו, טיפול קצר, דיוק מקסימאלי, תוצאות אסתטיות מרשימות, מינימום כאבים ואווירה נעימה ומרגיעה.

Comments are closed.

Call Now Button