כל מה שצריך לדעת על טיפולי שיננית!

טיפולי השיננית הן חלק בלתי נפרד מטיפולי שיניים ומשמירה על בריאות הפה. הטיפולים אצל השיננית נועדו למנוע בעיות וטיפולים מורכבים, מסובכים ויקרים ואלו הטיפולים הזולים והיעילים ביותר לשמירה על בריאות הפה והחניכיים.

מהם תפקידי השיננית?

השיננית מסייעת במניעת מחלות חניכיים, נלחמת במחלת העששת, מונעת חורים בשיניים, מסייעת להפגת ריח רע מהפה, מקלה על נזקי העישון ומסרה כתמים ופיגמנטים מהשיניים.

 השיננית מסירה את שכבת הפלאק מהשיניים – הפלאק הוא חומר לבן המכיל שיירי מזון, חלבוני רוק וחיידקים, חומר המצטבר על השיניים כאשר אנחנו לא מצחצחים אותם. חיידקי הפלאק משחררים רעלנים מגרים, הם פוגעים באסתטיקה של השן ומהווים את הגורם העיקרי למחלות חניכיים.

השיננית מסירה אבן שן - אבן שן הנקראת גם אבנית היא המשקע הקשה אשר נוצר על פני משטח השן, גם על פני כתרים וגם על השיניים התותבות. המינרלים, הנוצרים מהרוק והמזון, והחיידקים הנמצאים בפה מצטברים, מתקשחים ונדבקים לדפנות השן. האבנית מאופיינת בצבע אפור צהוב, גורמת למקרם מחוספס ולמראה אסתטי לא נעים ומונעת ממברשת השיניים להגיע אל החניכיים. שכבת הפלאק הנמצאת על דופן השן מכילה חיידקים אשר גורמים לריח רע מהפה, לדלקות חניכיים, למחלות חניכיים ולנסיגת חניכיים.

הסרת האבנית משפרת את אסתטיקת השיניים, מונעת הבל פה כבד ומחלות חניכיים.

השיננית מתריעה על מחלות בחלל הפה - ביקורים סדירים אצל השיננית יאפשרו לאתר בעוד מועד בעיות בשיניים ובחניכיים ולטפל בכל בעיה רגע לפני שהיא הפכה להיות בעיה מורכבת וסבוכה.

 חשוב לדעת כי מחלות החניכיים אינן מכאיבות, ולכן קשה לאתר אותן בשלבים המוקדמים של המחלה. השיננית תאתר את מחלות החניכיים בשלבים הראשונים ובכך תמנע נזקים רבים בעתיד.

שיננית מקנה הרגלים נכונים בשמירה על היגיינת הפה - השיננית מדריכה את המטופלים איך לצחצח שיניים נכון, איך לבחור מברשת שיניים מתאימה ואיך להשתמש בחוט דנטלי.  יש חשיבות גדולה לניקוי נכון בין השיניים, והחוט הדנטלי הוא הכלי המתאים ביותר לביצוע פעולה זו. כדי לנקות היטב בין השיניים ולהסיר את כל שאריות האוכל והחיידקים המצטברים בין השיניים חשוב לרכוש מיומנות בשימוש בחוט דנטלי. שימוש לא מיומן בחוט הדנטלי עלול לפגוע בחניכיים.

השיננית מדריכה אתכם אל עתיד בריא יותר - השיננית מתעדכנת כל הזמן על אודות החידושים בעולם היגיינת הפה. היא תסביר לכם איך לבחור מברשת שיניים, ידנית או חשמלית, איך להשתמש נכון במברשת, איזו משחת שינים מתאימה לכם, תיתן לכם מידע על כלי העזר העומדים לרשותכם לניקוי השיניים כמו חוט דנטלי, סילונית, קסמי שיניים רפואיים ותדריך ותענה על כל השאלות באשר להקניית הרגלים בריאים לשמירה על השיניים.

ואזהרה: אין להשתמש בקסמי שיניים רגילים לניקוי השיניים. קסמי שיניים אלו מתאימים לנעיצה במזון ולא בשיניים, כאשר הם נדחקים לרווחים שבין השיניים הם עלולים לגרום לשחיקה באימייל השן. רק קסמי שיניים דנטליים מיוחדים העשויים בצורה מיוחדת לא יפגעו בשיניים.

מתי כדאי לבקר אצל השיננית?

מומלץ לבקר אצל השיננית אחת לחצי שנה לפחות, אך יש לדעת כי תדירות הביקורים אצל השיננית היא אינדיבידואלית ושונה ממטופל למטופל. יש מטופלים בעלי רגישות גבוהה יותר בשיניים, יש מטופלים שאצלם האבנית מצטברת במהירות גבוהה יותר ויש מטופלים החשופים יותר לבעיות בשיניים. למטופלים אלו מומלץ להגיע אל השיננית בתדירות גבוהה יותר, אחת לשלושה חודשים.

אם מבחינים בדימום במהלך צחצוח השיניים, אם החניכיים שלכם משנים את צבעם מוורדרד לאדום, כנראה שאתם חווים סימפטומים של דלקת בחניכים. סימנים אלו הם נורת אזהרה, עליכם לפנות מיד אל השיננית.

 ריח רע מהפה גם הוא עלול לאותת על הצורך בביקור דחוף אצל השיננית.

 אנשים עם היסטוריה ענפה של טיפולי שיניים, מטופלים שעברו השתלת שיניים, מטופלים בעלי גשרים, כתרים ועוד, נדרשים לתחזוקה אינטנסיבית של השן ולביקורים תכופים אצל השיננית.

להורים לילדים קטנים שכל שיני החלב צמחו כבר בפיהם מומלץ להגיע לשיננית כדי לקבל הדרכה יסודית איך לצחצח לילד נכון את השיניים, איך לבחור משחת שיניים ואיך להקנות לילד להרגלים בריאים שיסייעו לו לשמור על פה בריא ושיניים יפות ומתפקדות.

טיפול שגרתי אצל השיננית נמשך בממוצע כחצי שעה. הטיפול כולל את גירוד הפלאק מעל השיניים, הסרת האבנית מדופן השן, ניקוי יסודי בין השיניים, בחריצים ובנקודות החיבור עם החניכיים.

 בסיום הטיפול מורחת השיננית על השיניים חומר מיוחד אשר מסיר את כתמי הצבע הנוצרים מאכילה ושתייה של מזונות ומשקאות המכילים צבעי מאכל ומעישון ומבריקה את השיניים.

 האם טיפולי השיננית גורמים נזק לשיניים? ממש לא!!

לאחר הטיפול אצל השיננית ייתכן כי תחושו בכאב קל, האמור לחלוף כעבור מספר ימים. אנשים החשים בכאב נוטים לחשוב כי הכאב מעיד על נזק שנגרם לשיניים, אך זו טעות. ברגע שמסירים את האבנית מהשיניים, השיניים שהיו מצופות באבנית נותרו חשופות, ולכן בתחילה הן רגישות יותר לשינויי טמפרטורה ולכאבים קלים, אך לשיניים לא נגרם כל נזק.

 הטיפול אצל השיננית הוא בבחינת הקדמת תרופה למכה. צרו קשר עם מרפאת השיניים של ד"ר שמעון וייס ובואו לביקור רגע לפני שטיפול פשוט, קל וזול הופך לטיפול מורכב, מסובך ויקר.

No Comments Yet.

Leave a comment

Call Now Button